(Huis-aan-huis)verkoop van energiecontract: de voor- en nadelen
Aangemaakt op 20/09/2018
Gewijzigd op 10/02/2026
Dieter
4 leestijd: min.
We hebben het allemaal meegemaakt: iemand wou u een energiecontract verkopen via telefoon, in de winkel of thuis. Deze activiteit zorgt ervoor dat men makkelijk een energiecontract kan ondertekenen.
Wat zijn nu de voor- en nadelen van zo’n snelle inschrijving? Hoe profiteert u optimaal van interessante offertes? Baseer u dan op deze tips!
Besteed geen aandacht aan valse geruchten!
Verschillende verkopers laten er geen gras over groeien: eens ze de naam van uw huidige energieleverancier kennen, beginnen ze deze zwart te maken om zo uw vertrouwen te winnen. Mega is hier niet gespaard van gebleven. Enkele verkopers spreken over een faillissement van Mega, een overname door een andere energieleverancier of over de Belgische identiteit van uw energieleverancier. Dit is een oneerlijke verkoopstechniek, die gesanctioneerd kan worden. Wees gerust, Mega is een gezond en onafhankelijk bedrijf, dat zeker niet failliet is. Meer informatie hierover vindt u op onze blog. Contacteer ons ook gerust met al uw vragen!Wat moet u concreet doen? Wat zijn de regels?
In België is er een strikte federale wet over de verkoop van energiecontracten. De verkopers moeten zich houden aan verschillende regels:- Op het begin moet de verkoper zijn/haar identiteit vermelden en meedelen voor welke energieleverancier hij/zij werkt. Daarnaast moet u geïnformeerd zijn over het commerciële karakter van de verkoop.
- De verkoper moet alle nodige informatie geven voor de eventuele afsluiting van het energiecontract: tariefkaarten, contractgegevens (duur, startdatum, facturatie- en betaalgegevens) en de algemene voorwaarden van de energieleverancier;
- Er moet een einde gemaakt worden aan de conversatie zodra u daarom vraagt.
- De verkoper stuurt u een schriftelijke bevestiging na het sluiten van uw contract.
- U moet ingelicht zijn dat u het energiecontract kan opzeggen binnen de 14 dagen.
- Als u niet meer wenst gecontacteerd te worden, kan u altijd vragen om niet meer gecontacteerd te worden via telefoon. Als u zich inschrijft op de Robinson-lijst, zal u niet meer gecontacteerd worden door verkopers zonder uw toestemming.
- Het is niet mogelijk een contract af te sluiten zonder expliciete toestemming van deze elementen!
Prijsofferte of energiecontract ondertekenen?
Het is belangrijk om te weten dat de verkopers betaald zijn op commissie, per contract en door één of meerdere energieleveranciers. Zij zullen dus alles op alles zetten om u een contract te laten tekenen, ook al laten ze uitschijnen dat het enkel om een prijssimulatie gaat. Als u een prijsofferte wenst, moet u overigens enkel uw jaarlijks verbruik en uw postcode doorgeven. Geef dus nooit uw bankgegevens, uw adres of de gegevens van uw meter (EAN-code, meternummer) als u geen contract wenst te ondertekenen. Wij raden u aan om het prijsvoorstel altijd te vergelijken met andere energieleveranciers voordat u een contract ondertekent.Hoe weet u nu of een prijsvoorstel echt interessant is?
U moet slechts twee dingen vergelijken in een vergelijking:- De prijs per kWh (incl. BTW)
- De vaste vergoeding (incl. BTW)
Auteur van het artikel
Dieter
Word een expert op het gebied van energiebesparing en nog veel meer!
- Ontvang deskundig advies en tips om dagelijks geld te besparen
- Profiteer van exclusieve aanbiedingen, rechtstreeks in je mailbox
Zet een stap naar een groenere toekomst en lagere rekeningen!